drukuj drukuj

Oferta

Strona główna » Oferta » Drzwi przesuwne » Drzwi tarasowe HS
wróć
Drzwi tarasowe HS

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją okna tarasowego są balkony podnoszono - przesuwne typu HS. Jest to całkowicie inna, o wiele masywniejsza budowa okna, zarówno skrzydła jak i ramy. Najważniejszym elementem jest tu komfortowy mechanizm przesuwania skrzydeł, który sprawdza się nawet przy największych wymiarach. Przesuwanie bardzo dużego skrzydła jest bezpieczne i nie wymagająca dużej siły fizycznej. Obrotem specjalnie dużej klamki o 180 stopni unosimy skrzydło o 8 mm ponad  jego  pozycję wyjściową i przesuwamy je po szynie jezdnej w dowolne położenie. Bezproblemowe przesuwanie skrzydła uzyskujemy dzięki specjalnym łożyskowanym rolkom umieszczonym w dolnym ramiaku skrzydła. Opuszczenie skrzydła powoduje jego unieruchomienie bez konieczności dodatkowego zabezpieczania. W pozycji zamkniętej skrzydło jest uszczelnione podwójną uszczelką obwodową co w połączeniu z dobrze izolowaną szyną jezdną daje gwarancje właściwego komfortu cieplnego. W drzwiach tarasowych podnoszono - przesuwnych  stosujemy nisko progową szynę jezdną co znacznie ułatwia komunikację między mieszkaniem i tarasem.

Największym atutem jest w HS`ach niski próg. Niski – to słowo „umowne”, bo takie okna wymagają stabilnego podparcia – z tym, że w tym przypadku cały próg jest „utopiony” w podłodze i już nie stanowi utrudnienia w komunikacji między domem a ogrodem. I podobnie jak przy tradycyjnych balkonach przesuwnych możemy tu wykonać okno dwudzielne, trójdzielne czy też czterodzielne – rozsuwane na boki.

W montażu największych balkonów typu HS mamy przeogromne doświadczenie praktyczne, stąd nasze przekonanie, że z nami uda się Państwu stworzyć swój wymarzony taras.

Prywatność i pliki cookie | Logowanie